WARSZTATY BIBLIODRAMATYCZNE


W dniach 29 listopada - 1 grudnia, odbyły się w naszym domu warsztaty bibliodramatyczne pod hasłem "Nie bój się", które poprowadziła Maria Stachel z Austrii.


Maria Stachel jest liderem bibliodramy oraz metody Katie Byron (www.thework.com). Jest także architektem, artystą, ogrodnikiem i fotografem. Dla Marii bibliodrama jest przestrzenią, która podtrzymuje jej relację z Bogiem, zagłębia ją w Nim i sprawia, że dostrzega Jego obecność w niej samej.


Warsztaty bibliodramatyczne dają szansę dotknąć biblijnych treści nie tylko rozumem, ale spotkać się z nimi całym sobą. Ta forma rekolekcji pozwala różnymi zmysłami doświadczać Boga obecnego w Słowie, w drugim człowieku i w nas samych. Dużo ruchu, pantomimy, gestów. Ważny w tym wszystkim jest czas na osobistą modlitwę, w samotności, przed Panem. Na koniec, każdy z uczestników namalował swój obraz, jedyne w swoim rodzaju arcydzieło, które stało się materialnym świadectwem przeżytych doświadczeń, emocji, przeżyć rekolekcyjnych...


W warsztatach wzięło udział dwanaście osób z różnych części Polski. Biorący udział w warsztatach podsumowali spotkanie słowami: Na początku adwentu Maria zaprosiła nas do pogłębienia relacji z Bogiem i spojrzenia Jego oczami na nasze lęki i niepokoje.

33 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie